verisign
10 اسفند 1401 - 10:26

نقدی بر یک طرح ناکارآمد شهری

زیرگذر آزادی امروز همان حکایت آش خاله را دارد که بیخ گلویت جا خوش کرده و مجبوری آن را بپذیری، میلیارد میلیارد پول بیت‌المال و حق مردم را در حلقوم پروژه‌ای ریختند که نه تنها دردی از دل مردم برنداشته بلکه مزاحم آن‌ها هم هست.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، از روزهایی که تصمیم گرفتند، آزادی را بکوبند و یک پروژه از زیر آن عبور دهند تا با حساب خودشان مردم تردد بهتری داشته باشند، شاید مردم کمتر می‌دانستند چه مشکلات ریز و درشتی در سالهای آینده از این وصله ناجور شهر بیرون می‌زند و گریبان آنها را می‌گیرد، موضوعی که با سرپنجه هایشان باز نمی‌شود و هیچ‌کس هم به دادشان نمی‌رسد.

میدان آزادی و بیشتر از آن، اول خیابان استقلال، امروز همان حکایت آش خاله را دارد که بیخ گلویت جا خوش کرده و مجبوری آن را بپذیری، راه دیگری هم برایت نمانده است، هر روز که می‌گذرد، کم‌عرض بودن خیابان خودش را بیش از گذشته نشان می‌دهد و مردم شهر را کلافه کرده است.

هیچ وقت نشد سوار تاکسی باشیم و به این منطقه برسیم، اما راننده و مسافران، به شکل‌های مختلف به این وضع اعتراض نکرده باشند، هیچ وقت نشد با پای پیاده به آزادی و ابتدای استقلال برسیم و مردم با تلخ کامی و روی در هم کشیده دعایی به جان سازندگان آن زیر گذر نداشته باشند، زمان‌هایی مثل امروز هم که اندکی باران باریده واویلاست.

از آن گوشه کذایی و محلی که حالا شدیدا کم عرض شده عبور نمی‌کنی مگر نیمی از تن و بدنت خیس شده و آب و گل روی لباس‌هایت جا خوش نکرده باشد.

اطلاعی نداریم از این دست پروژه‌ها در کجای کشور وجود دارد، آیا مسوولان دیگر استان‌ها و دیگر شهرها هم چنین غول‌های بی‌سروپایی را جلوی دست و پای مردم رها کرده‌اند و کسی صدایش در نیامده یا فقط کرمان است که با مظلومیت تمام، یا فریادی نمی‌زند، یا صدای خفه‌اش به گوش کسی نمی‌رسد.

میلیارد میلیارد بیت‌المال و حق مردم را در حلقوم پروژه‌ای بریزند که نه تنها دردی از دل مردم برنداشته بلکه مزاحم آن‌ها هم بشود.

بازار آزادی مگر چیست یا برای کیست که نباید تخریب شود و جایی برای عبور و مرور مردم باز کند؟

امیدواریم دوره جدید شهرداری، صدای اعتراض مردم را بشنود و برای این نقطه که بدست دوره‌های قبل کور شده، راهی برای باز کردنش پیدا کند.

پایان پیام/۸۰۰۶۵/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1066024