verisign
14 آذر 1401 - 20:27

۴ مرحله اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور ‌

فرمانده سپاه اراک گفت: چهار مرحله اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور در آذر انجام می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سرهنگ محمد مهجوری عصر امروز در آیین اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزان اراکی به مناطق سرزمین نور با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور یکی از موثرترین روش‌های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل نوجوان جامعه است، اظهار داشت: امروز یکی از نیازهای کشور در گام دوم انقلاب نهادینه سازی فرهنگ دفاع مقدس است که در این راستا اردوهای راهیان نور نقش مهمی در پیشبرد و پیشرفت انقلاب اسلامی و تحقق اهداف دارد.

وی افزود: خوشبختانه در طی سالیان اخیر شاهد استقبال گسترده مردم و خصوصا جوانان و نوجوانان هستیم و در مقاطع مختلف شاهد اعزام گسترده دانش‌آموزان و دانشگاهیان هستیم که این نشان از زنده بودن فرهنگ دفاع مقدس و سیره شهدا در بین جوانان دارد.

فرمانده سپاه ناحیه اراک راهیان نور را یکی از روش‌های موثر تحقق جهاد تبیین برشمرد و تصریح کرد: اردوهای سرزمین نور می‌تواند الگوهای موفق و حماسه‌های هویت ساز و ماندگار را به نسل نوجوان و جوان به خوبی معرفی کند. مهجوری عنوان کرد: همکاری و مشارکت برای برگزاری اردوهای راهیان نور یکی از ضرورت‌های مهم امروز به شمار می‌رود که لازم است سایر دستگاه‌های فرهنگی در کنار بسیج و سپاه نقش آفرینی داشته باشند.

وی ادامه داد: استان مرکزی به ویژه شهر اراک همواره در برگزاری اردوهای راهیان نور پیشگام بوده و در ایام فراگیری بیماری کرونا با تدوین یک دستورالعمل و برنامه‌ریزی دقیق اردوها را برگزار کرد.

فرمانده سپاه ناحیه اراک اضافه کرد: در سطح شهر اراک آذر ماه چهار مرحله اعزام دانش آموزان به مناطق سرزمین نور خواهیم داشت که دو مرحله آن برای دانش آموزان پسر و دو مرحله برای دانش آموزان دختر است.

وی با بیان آینکه بیش از یک هزار نفر از دانش آموزان اراکی در قالب چهار روز به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: در حاشیه اردوهای راهیان نور از مناطق عملیاتی دوکوهه، فتح المبین، فکه، شهدای هویزه، طلائیه، اروند کنار، علقمه، خین، شلمچه، محمودوند و شوش دانیال بازدید می‌شود و دانش آموزان از طریق روایتگری راویان برجسته از فضای معنوی این اردوها بهره‌مند می‎‌شوند.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898805