verisign
21 دی 1401 - 18:35

تحقق مهرمادری در سالروز ولادت حضرت زهرا(س) با گذشت از قصاص یک جوان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان با اشاره به گذشت یک مادر(ولی دم) از قصاص قاتل تنها فرزند ذکور خود، در سالروز ولادت حضرت زهرا(س)، گفت: محکوم این پرونده حدود چهار سال قبل در یک نزاع دسته جمعی، فرزند این خانواده را به قتل رسانده و بلافاصله دستگیر شده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان،  محسن نیک‌ورز در تشریح این خبر اظهار کرد: پس از دستگیری متهم، تکمیل پرونده و انجام رسیدگی‌های قضایی، در نهایت حکم نهایی این فرد مبنی بر قصاص نفس صادر شده و در در دیوان عالی کشور مورد تائید قرار گرفته است.

 وی با اشاره به ابراز ندامت محکوم علیه در زندان، خاطرنشان کرد: صبح امروز ۲۱ دی ماه، سرکار خانم رضوانی، مادر داغدار مقتول به‌عنوان تنها ولی دم -به دلیل فوت پدر خانواده- به حرمت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) رضایت بی‌قید و شرط خود برای عدم اجرای حکم قصاص را اعلام کرده و با این اقدام خیرخواهانه مانع از داغدار شدن یک خانواده شد.

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان ضمن تقدیر از نگاه خیرخواهانه ولی دم، تصریح کرد: امورات مربوط به جلب رضایت ولی دم با وساطت امام جمعه شهرستان، مقامات قضایی، مسؤولان زندان و اعضای شورای حل اختلاف انجام شده است که جا دارد از تلاش‌های انجام شده در این حوزه نیز تقدیر شود.

پایان پیام/۳۷۶۳/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 971177